Φιλικό «διπλό» 1-2 κόντρα σε ΣΕΡΡΕΣ ο Νέστος Χρυσούπολης.

Επικράτησε μέσα στης Σέρρες με 2-1 ο Νέστος Χρυσούπολης

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σε αγώνα εκτός έδρας η ομάδα της πόλης επικράτησε αν και βρέθηκε πίσω στο σκόρ με 2-1.

Δύο γκολ σε 3 λεπτά χρειάσθηκε η ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη που έχανε με 0-1 (το γκολ του Τσιμίκα στο 21′), κατάφερε όμως να το γυρίσει με Λάσπατζη (52′), Μιχαλάκη(55′) .

Οι Σερραίοι ηττήθηκαν με 2-­1 σε ένα ματς που είχαν όμως περιστασιακά  την κυκλοφορία της μπάλας στο α΄ημίχρονο .

Στο επόμενο 45 λέπτο η ομάδα του Νέστου ξεδιπλώθηκε αναπτύσσοντας επιθετικό ποδόσφαιρο, σε ένα μαγικό… τρίλεπτο που ακολούθησε (52΄-55′) η ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη έκανε την ανατροπή με τα δύο τέρματα .

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Π. Διλμπέρης): Ντουπρέ, Τσουβαλτσίδης, Βοσκόπουλος, Καψάλης, Τσομαχασβίλι, Σιάκκας, Τσιμίκας, Χατζηδημητρίου, Τσούτσης, Μαφουτά, Γκασέσα. Αγωνίστηκαν και οι: Στέβιτς, Τάντιτς, Κάκκο, Κανούλας, Παναγιωτίδης

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Κυφωνίδης, Καζαντίδης, Μπουλγκούρας, Παυλακάκης, Κωνσταντινίδης, Ντερντιλλής, Λάσπατζης, Μαζιώτης, Παναγιωτόπουλος, Μιχαλάκης, Μαρκάκης. Αγωνίστηκαν και οι: Παυλίδης, Λαζαρίδης, Φαμπιόλ, Βαλαβανόπουλος.